NS1300

NS1300 – Multisportowa nawierzchnia boisk

Nawierzchnia Hemetin NS 1300 jest nowym na naszym rynku systemem nawierzchni sportowych. Świetnie nadaje się na obiekty intensywnie użytkowane, przeznaczone do gry w piłkę nożną, tenis, koszykówkę, siatkówkę, hokej na trawie, piłkę ręczną itd.

NS1300 Sward Profile 01Wykonana w technologii igłowania (needle-punching) nawierzchnia NS 1300 należy do grupy sztucznych traw jest jednak o wiele bardziej trwała ze względu na specyficzny – wielokierunkowy sposób ułożenia włókien. Dzięki temu wypełnienie piaskowe nie przemieszcza się, zmniejszając nakłady na pielęgnację. Z doświadczenia wiadomo, że trwałość nawierzchni wynosi ok. 10-12 lat, a w przypadku stosowania shock-padu nawet do 20lat. Linie boisk mogą być wklejane lub malowane. Do gry na nawierzchni NS1300 najlepiej używać obuwia takiego jak do gry na innych sztucznych trawach.

Zabiegi pielęgnacyjne ograniczają się do usuwania zanieczyszczeń stałych oraz okresowemu szczotkowaniu szczególnie miejsc zacienionych, w kórych są dobre warunki do rozwoju mchu i glonów oraz dosypania piasku w miejscach szczególnie narażonych na zużycie, np. rzut rożny, rzut karny, pole bramkowe, itp. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń mechanicznych należy bezzwłocznie powiadomić wykonawcę nawierzchni i zlecić dokonanie jej naprawy.

Paleta kilkunastu kolorów daje duże możliwości wyróżniania boisk i nadaje obiektowi nietuzinkowy wygląd.


kolory NSCP
NS1300 NL

Nawierzchnia NS 1300 wymaga stabilnego podłoża – kamiennego lub asfaltowego podobnie jak w przypadku innych sztucznych traw. Zakres prac związanych z przygotowanie podłoża zależy od warunków gruntowych. W projekcie należy przewidzieć odprowadzanie wód opadowych.

Więcej o nawierzchni NS1300 można przeczytać TUTAJ.

Tutaj można zobaczyć film pokazujący wykonanie boiska z NS1300.