Hemetur N

Hemetur N – Zastosowanie

Hemetur N jest to nawierzchnia przepuszczalna polecana głównie na bieżnie oraz boiska szkolne i osiedlowe. Nawierzchnia Hemetur N jest rozwiązaniem technologicznym przeznaczonym zarówno dla profesjonalistów jak i do zastosowań mniej wymagających typu boiska wielofunkcyjne, bieżnie przyszkolne itp. Ten typ nawierzchni może być układany zarówno na betonie, czy asfaltobetonie jak również na podbudowie mineralnej.

Hemetur N – Zalety

Nawierzchnie tego rodzaju są elastyczne i trwałe w eksploatacji. Jedną z głównych zalet nawierzchni Hemetur N jest stosunkowo niski koszt wykonania oraz przepuszczalność dla wody co umożliwia maksymalne wykorzystanie nawierzchni w ciągu roku.

Nawierzchnia posiada certyfikat IAAF.

Wykonanie

hemetur nmNawierzchnia ELTAN N wykonuje się dwuwarstwowo. Na stabilne podłoże układamy warstwę nośną z granulatu SBR spojonego poliuretanem, następnie metodą natryskową nanosimy kolorowy PU z domieszką granulatu EPDM. Łączna grubość nawierzchni zawiera się w przedziale 12-25 mm, w zależności od wymagań Inwestora.

Trwałość

W trakcie eksploatacji zużywa się tylko powłoka zewnętrzna, którą okresowo poddaje się renowacji poprzez naprawę uszkodzeń miejscowych i natryśnięcie nowej warstwy użytkowej. W oparciu o nasze dotychczasowe doświadczenia można stwierdzić, że ten rodzaj nawierzchni jest eksploatowany przez wiele lat, a renowację przeprowadza się nie wcześniej niż po 5-6 latach, zależnie od intensywności użytkowania.

Kolory

Oferujemy kolory z naszej palety barw zgodnej z katalogiem RAL.