Boiska wielofunkcyjne ze sztucznej trawy

Boiska wielofunkcyjne ze sztucznej trawy

Sztuczna trawa - KamionnaNajczęściej wykonuje się je z traw pełnopiaskowych o wysokości runa 15-25 mm wyprodukowanych z  włókien fibrylowanych (włókna ponacinane wzdłuż taśmy) lub monofilowych (włókna o szerokości kilku milimetrów w formie litej taśmy) .Włókne fibrylowane lepiej stabilizują wypełnienie, natomiast monofilowe są bardziej sprężyste i trwałe.

Surowcem na włókna jest polietylen (PE) lub polipropylen (PP), czasem poliamid (PA) lub ich kopolimery.

Ze względu na większą trwałość i wytrzymałość  na użytkowanie w niskich temperaturach w Polsce częściej stosuje się PE (można grać do -15ºC)  niż PP (można grać do -5ºC).

 

 

Trawa fibrylowana                                                                  Trawa monofilamentowa

Tego typu systemy są bardzo praktyczne na boisko szkolne czy osiedlowe, zapewniając bezpieczeństwo i komfort gry przy niewielkiej pielęgnacji. Trzeba jednak zaznaczyć, że boiska wielofunkcyjne muszą być oczyszczane z liści, trawy, mchu itp. zanieczyszczeń. Kontrola ilości piasku w miejscach szczególnie narażonych na zużycie np.: punkt wykonywania rzutów karnych, rzutów rożnych lub linii serwisowej może znacznie przedłużyć żywotność nawierzchni. W celu wyróżnienia boisk stosuje się różne kolory nawierzchni oraz odpowiednie linie.

Podbudowa wykonywana jest z tłucznia i klińca. Głębokość wykorytowania zależy od jakości gruntu. W przypadku mało stabilnego gruntu można stosować geo-kraty, które znakomicie go wzmacniają. W celu zwiększenia komfortu można stosować shock-pad na przykład Hemetur ET.

Dostarczamy również wyposażenie i sprzęt sportowy – dostępne w naszym sklepie internetowym www.hemet-sklep.pl

 

 

Boiska wielofunkcyjne z poliuretanu

Hemetur N - Gliwice ZSLZe względu na odpowiedni poślizg rekomendujemy nawierzchnię Hemetur P. Wykonujemy również nawierzchnie natryskowe Hemetur N na ET, nawierzchnie te dobrze “trzymają” stopę, z tego względu najlepiej sprawują się jako bieżnie lekkoatletyczne.
Wymagana jest podbudowa stabilna, przepuszczająca wodę np. podłoże mineralne z tłucznia i klińca.

Rekomendowane zastosowanie: boisko sportowe, boisko szkolne, gdyż  charakteryzują się dobrym tłumieniem energii udarowej i niskimi nakładami na pielęgnację.

Czytaj więcej…

Boiska wielofunkcyjne z NS1300

Boiska wielofunkcyjne NS 1300 - Zielona Gora ELOWykonana w technologii igłowania (needle-punching) nawierzchnia NS 1300 należy do grupy sztucznych traw jest jednak o wiele bardziej trwała ze względu na specyficzny – wielokierunkowy sposób ułożenia włókien. Dzięki temu wypełnienie piaskowe nie przemieszcza się, zmniejszając nakłady na pielęgnację. Z doświadczenia wiadomo, że trwałość nawierzchni wynosi ok. 10-12 lat, a w przypadku stosowania shock-padu nawet do 20lat. Rekomendowane zastosowanie: boiska sportowe, boiska szkolne ze względu na dobre parametry sportowe i dużą trwałość.

Czytaj więcej…

Boiska wielofunkcyjne – system modułowy Patmos

Boiska wielofunkcyjne Patmos

Równa, przepuszczająca wodę nawierzchnia sportowa z wieloma zaletami w zakresie bezpieczeństwa, parametrów sportowych, komfortu, estetyki, trwałości i brakiem nakładów na utrzymanie i pielęgnację.

Rekomendowane zastosowanie: boisko sportowe, boisko szkolne ze względu na dobre parametry sportowe i dużą trwałość.

Czytaj więcej…