Korty tenisowe ze sztucznej trawy

Korty tenisowe ze sztucznej trawy Korty tenisowe ze sztucznej trawy są bardzo popularne w klubach tenisowych, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych i prywatnych rezydencjach. Minimalne nakłady pracy przy pielęgnacji, długowieczność, walory sportowe, możliwość grania przy zmiennych warunkach pogodowych, wydłużenie sezonu gry, estetyka to podstawowe zalety tych nawierzchni. Nie ma również potrzeby przygotowania wiosną nawierzchni do sezonu, nie pyli się.

Korty tenisowe ze sztucznej trawy wymagają stabilnego  podłoża na przykład kamiennego lub asfaltowego. Kort wykonany na podłożu betonowym, ze względu na swoją twardość, powinien  mieć dodatkową warstwę elastyczną np. Hemetur ET.

Wyposażenie kortu tenisowego oraz sprzęt do pielęgnacji można zakupić w naszym sklepie internetowym www.

Najczęściej wykonuje się je z traw półpiaskowych lub pełnopiaskowych o wysokości runa 10-15mm wyprodukowanych z  włókien fibrylowanych (włókna ponacinane wzdłuż taśmy) lub monofilowych (włókna o szerokości kilku milimetrów w formie litej taśmy) .Włókne fibrylowane lepiej stabilizują wypełnienie, natomiast monofilowe są bardziej sprężyste i trwałe.

Surowcem na włókna jest polietylen (PE) lub polipropylen (PP), czasem poliamid (PA) lub ich kopolimery.

Ze względu na większą trwałość i wytrzymałość  na użytkowanie w niskich temperaturach (można grać do -15ºC) w Polsce stosuje się PE niż PP (można grać do -5ºC).

 

Trawa monofilowa mono_track_20-3

Trawa monofilowa

Trawa fibrylowana basic_20_olive_green_800

Trawa fibrylowana