Budowa placu zabaw

Piękne, kolorowe i bezpieczne miejsce do rozrywki na świeżym powietrzu to spełnienie marzeń nie tylko dzieci, ale i rodziców. Realizowana przez nasz zespół budowa placu zabaw jest więc sposobem na atrakcyjne i jednocześnie bardzo praktyczne zagospodarowanie przestrzeni przed domem, blokiem, szkołą lub przedszkolem.

Place zabaw

Profesjonalne podejście

Od wielu lat naszą specjalnością jest realizacja inwestycji, które tworzą przestrzeń sprzyjającą aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Przygotowując je do pełnej funkcjonalności starannie przystosowujemy teren oraz wybieramy materiały zgodne z aktualnymi standardami, pomagające nam zrealizować inwestycję w pełni bezpieczną. Dlatego też do współpracy z naszymi Klientami podchodzimy w sposób kompleksowy. Zapewniamy Państwu m.in. odpowiedni dobór nawierzchni placu zabaw, dopasowany do wysokości elementów jego wyposażenia. Nasze systemy posiadają certyfikat HIC* do 300cm i spełniają wszystkie wymagania normy PN/EN1177.

Rozwiązania dla inwestycji nowych i modernizowanych

Niezależnie od tego, czy budowa placu zabaw dotyczy wznoszenia zupełnie nowej inwestycji, czy też modernizacji dotychczasowego placu – dzieląc się z Państwem doświadczeniem oraz wiedzą z przyjemnością będziemy służyć pomocą w zaprojektowaniu inwestycji. Konsultując się z naszymi ekspertami będą Państwo mogli dobrać najodpowiedniejszą dla projektu:

  • technologię wykonania podbudowy (taką, która zapewni całej inwestycji właściwą podbudowę nawierzchni oraz możliwość stabilnego i trwałego montażu urządzeń);
  • rodzaj nawierzchni (dopasowany pod kątem wysokości elementów wyposażenia oraz współczynnika HIC);
  • ciekawą i zróżnicowaną kolorystykę budowanego placu zabaw – taką, która rozbudzi wyobraźnię małych użytkowników.

Tworzymy z wyobraźnią

Nowoczesne miejsca rekreacji dla najmłodszych zachęcają do zabawy nie tylko ładnym wyposażeniem i kolorami nawierzchni. Coraz częściej spotyka się również tereny zaprojektowane w 3D – wzbogacone licznymi górkami, muldami oraz skarpami znacznie zwiększającymi atrakcyjność oraz stymulującymi rozwój dzieci. Takie rozwiązania konstrukcyjne sprawiają również, że budowa placu zabaw przybiera zupełnie innego charakteru. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy plac zabaw powinien być wykonany na stabilnym podłożu – bez względu na rodzaj nawierzchni.

Odpowiednie przygotowanie

Przygotowując podłoże pod nawierzchnie syntetyczne należy usunąć humus i luźny grunt. Następnie stosuje się kliniec kamienny, który należy ubić. Całość może być zwieńczona obrzeżem np. krawężnikiem gumowym lub betonowym osadzonym w ławie betonowej z oporem. Często stosuje się niskie ogrodzenie zapobiegające wbieganiu psów i kotów.

Zainstalowane urządzenia powinny być na trwałe związane z podłożem np. poprzez zastosowanie fundamentów. Wszystkie elementy, które mogą spowodować uraz w czasie zabawy powinny być zabezpieczone osłonami.

Oferujemy nawierzchnie poliuretanowe i igłowane – ChildsPlay.

_______________

* – HIC Head Injury Cryterion – Kryterium urazu głowy jest miarą prawdopodobieństwa urazu głowy wynikającego z uderzenia.