Nawierzchnie bezpieczne placów zabaw z PU

Od początku naszej działalności celem było dla nas tworzenie ciekawych, zachęcającej do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz w pełni bezpiecznych miejsc rozrywki dla najmłodszych. Pragnęliśmy, by przygotowywane i realizowane przez nasz zespół inwestycje sprostały oczekiwaniom nawet najbardziej żywiołowych i aktywnych maluchów, którym trudno jest usiedzieć w miejscu. Wybiegając naprzód oraz odczytując ich potrzeby, starając się równocześnie sprostać sile ich wyobraźni, dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasze inwestycje spełniały nawet najbardziej rygorystyczne kryteria bezpieczeństwa.

Podstawą oraz jedną z najistotniejszych zalet naszych nowoczesnych placów zabaw są nawierzchnie bezpieczne – tworzone dzięki rzetelnie wyselekcjonowanym materiałom, starannie wykonywane oraz dopasowywane do wysokości poszczególnych elementów wyposażenia placu rozrywki.

Bezpieczne nawierzchnie placów zabaw z PU

Nowoczesna technologia produkcyjna

Wylewane nawierzchnie bezpieczne placów zabaw wykonywane są z wykorzystaniem granulatu SBR i kolorowego granulatu EPDM spojonego poliuretanem. Wykonuje się je na stabilnym podłożu. W zależności od potrzeb system może mieć grubość od 40 do 150 mm, dzięki czemu wypełnia wymagania normy EN/PN1177 i legitymuje się certyfikatem upadkowym HIC do 300cm.

Pragniemy zapewnić, że dzięki doskonale opracowanej procedurze wykonania nawierzchni bezpiecznej – pozostaje ona realizacją trwałą, w pełni odporną względem potencjalnych czynników mechanicznych. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, iż nie kruszy się, nie pęka, ani też nie kurzy. Stanowi więc doskonałą przestrzeń do aktywnych zabaw na świeżym powietrzu. Ponadto – pozostaje uzupełnieniem podnoszącym standard bezpieczeństwa inwestycji. Tworzy bowiem podłoże o właściwościach amortyzujących upadek, a tym samym – minimalizujących zagrożenie poważnych uszczerbków na zdrowiu.

Zadbaliśmy również i o to, aby nasi Klienci mogli skorzystać z rozbudowanej palety kolorów, dzięki którym bezpieczne nawierzchnie będą nie tylko trwałe i funkcjonalne, ale i efektowne. Obecnie jesteśmy w stanie zaoferować Państwu nawierzchnie w 24 podstawowych kolorach.

Podłoże powinno być równe i stabilne, np. z tłucznia i klińca, betonu jamistego lub asfalto-betonu.  Zaplanowanie spadków ułatwi odprowadzenie wody opadowej.

Dbajmy o higienę – nawet niskie ogrodzenie utrudni wejście biegającym swobodnie zwierzętom.