ChildsPlay ® nawierzchnia na place zabaw

ChildsPlay ® to doskonały, innowacyjny, posiadający odpowiednie certyfikaty HIC system nawierzchni, które mogą zostać wykorzystane przy projektach w ramach programu “Radosna Szkoła”. Więcej informacji TUTAJ .


ChildsPlay Goleniów Układ słoneczny
Niezależnie od tego, czy interesuje Cię budowa placu od podstaw, czy zmodernizowanie istniejącego, możesz z niego skorzystać. Miła w dotyku i żywo wyglądająca nawierzchnia jest idealna dla szkół oraz przedszkoli. Zapewnia bezpieczeństwo w miejscach wyposażonych w różnego rodzaju urządzenia takie, jak huśtawki, bujaki, karuzele, zjeżdżalnie, a wielokolorowa powierzchnia zachęca do zabawy.

ChildsPlay ® to świetny system dla nowych instalacji lub renowacji już istniejących, bez względu na to, czy mamy do czynienia z płaskim, czy też z urozmaiconym terenem. Zachęca dzieci do relaksu i zabaw, można po niej biegać i skakać, ale również usiąść i porozmawiać z przyjaciółmi. Pozwala zatem realizować główne założenia rządowego programu “Radosna Szkoła”, który zakłada, że takie miejsca powinny być przygotowane do prowadzenia z dziećmi różnych form zajęć ruchowych.


ChildsPlay Król Maciuś I

ChildsPlay ® własności użytkowe

Dzięki zastosowaniu systemu szybko odprowadzającego wodę, plac zabaw z nawierzchnią ChildsPlay ® pozwala wyeliminować błoto i kałuże po deszczu, a miękka i czysta powierzchnia zachowuje wspaniały stan praktycznie przy każdej pogodzie. Ten system nawierzchni to bezpieczne, trwałe, ale i odporne na działalność wandali rozwiązanie, a ponadto ChildsPlay ® wymaga minimalnych nakładów na utrzymanie w czystości. Jednak najbardziej ze wszystkiego, ChildsPlay ® kojarzy się z fajną zabawą.

ChildsPlay ® – kolorystyka

ChildsPlay karta kolorów

Żywe kolory i urozmaicone wzory wykorzystane do budowy pobudzają wyobraźnię, pozwalając projektantowi na przekształcenie powierzchni w barwne światy: statek kosmiczny, odludna wyspa skąpana w słońcu, okręt na morzu – to tylko nieliczne przykłady możliwych rozwiązań. Dają również możliwość wykorzystania atrakcyjnych, tradycyjnych wzorów takich, jak gra w klasy, czy labirynt, po których dzieci mogą biegać i skakać do woli.

 


ChildsPlay Goleniow smok
Zgłoście się do nas, pomożemy Wam zaprojektować niepowtarzalny plac zabaw.

W 2008 r. wprowadzone zostały normy PN-EN 1176:2008 i PN-EN 1177:2008 określające wymagania nawierzchni amortyzujących upadki. Systemy ChildsPlay ® zostały przebadane wg powyższych norm i otrzymały certyfikat HIC do 300cm – czyli do maksymalnej wysokości upadku, co jest szczególnie istotne i pozwala w pełni realizować założenia programu “Radosnej Szkoły”, który poza uwarunkowaniami, co do właściwego rozmieszczenia sprzętu na terenie placu oraz przyjaznego zagospodarowania pozostałego terenu zielenią, określa ważną rolę nowoczesnej, bezpiecznej nawierzchni pod urządzeniami.


ChildsPlay Sward Profile 01

Przekrój górnej warstwy systemu ChildsPlay ®.

ChildsPlay ® – Podbudowa

Podłoże pod bezpieczną nawierzchnię powinno być stabilne, aby uniknąć ewentualnej deformacji nawierzchni. Dobrze jest też, aby podłoże przepuszczało wody opadowe, dzięki czemu plac będzie zdatny do zabawy nawet krótko pod deszczu.

Najlepiej nadają się do tego podłoża kamienne z klińca bazaltowego lub granitowego. Jeżeli jednak warunki na to nie pozwalają możemy skorzystać z podłoża betonowego lub asfaltowego.

ChildsPlay ® – tłumienie energii udarowej

W celu zapewnienia odpowiedniego tłumienia energii udarowej stosuje się podkłady elastyczne z EPP (ekstrudowany polipropylen) o grubości zależnej od wymagań HIC. Szczegóły można znaleźć TUTAJ .

Poniżej przykładowy przekrój systemu dla HIC 170.CP 170