Pielęgnacja

Pielęgnacja i codzienna dbałość o nawierzchnię sportową Hemetin sprawi, że będzie ona służyła przez kilkanaście lat bez konieczności renowacji. Możliwość używania maszyn myjących ułatwia obsługę i zmniejsza nakłady pracy.

HEMETIN MC
Środek do pielęgnacji codziennej nawierzchni sportowych

Przeznaczenie

HEMETIN MC jest środkiem opracowanym specjalnie do utrzymania w czystości nawierzchni sportowych Hemetin/Pulastic, ale równie dobrze usuwa zabrudzenia z PCV, gumy lub pokrewnych tworzyw sztucznych, parkietu, kamienia. Ten bardzo skuteczny detergent z łatwością usuwa plamy od potu, zatłuszczenia, zabrudzenia wynikające z intensywnego użytkowania podłogi. HEMETIN MC jest środkiem niskopieniącym, więc czyszczenie może odbywać ręcznie lub maszynami myjącymi. Współczynnik pH koncentratu wynosi 8-9. HEMETIN MC nie powoduje korozji, nie narusza nawierzchni, nie zmienia jej koloru, nie pozostawia powłoki (filmu) na powierzchni, jest antypoślizgowy.

Stosowanie

Do mycia ręcznego powierzchni należy użyć 20-40ml środka na 8 litrów wody. Do mycia maszynowego 10-15ml środka na 1l wody. Przygotowany roztwór należy obficie rozprowadzić na posadzce, pozostawić na 10 do 12 minut, a następnie zebrać. Zmyć letnią wodą. W razie potrzeby powtórzyć.

Uporczywe zabrudzenia lub ślady po butach mogą być usuwane środkiem nierozcieńczonym.
NIE POZOSTAWIAĆ DETERGENTU DŁUŻEJ NA POSADZCE – NIE DOPUSZCZAĆ DO WYSCHNIĘCIA.

Jeżeli zabrudzenie jest było bardzo duże, zabieg należy powtórzyć. Całość zmyć czystą wodą i osuszyć. Aby osiągnąć najlepszy efekt zalecamy codzienną pielęgnację, a gruntowne mycie w miarę potrzeb np. raz w tygodniu. Koncentrat należy przechowywać w temperaturze powyżej 0oC. Pojemnik z koncentratem pozostawiać zakręcony. Nadmierny kontakt ze skórą nie jest wskazany, zaleca się stosowanie kremów ochronnych.

Hemetin MCHemetin S

HEMETIN S
Środek do mycia gruntownego nawierzchni sportowych

Przeznaczenie

HEMETIN S jest środkiem opracowanym specjalnie do mycia silnie zabrudzonych nawierzchni sportowych z poliuretanu typu Hemetin/Pulastic, ale równie dobrze usuwa zabrudzenia z PCV, gumy lub pokrewnych tworzyw sztucznych. Ten bardzo skuteczny detergent z łatwością usuwa plamy od potu, zatłuszczenia, zabrudzenia wynikające z intensywnego użytkowania podłogi oraz pooprzednio naniesione powłoki ochronne. HEMETIN S jest środkiem niskopieniącym, więc czyszczenie może odbywać ręcznie lub maszynami myjącymi. Współczynnik pH wynosi 11.

Stosowanie

Do mycia powierzchni należy użyć 0,5l do 3,0l środka na 8 litrów wody. Przygotowany roztwór należy obficie rozprowadzić na posadzce, pozostawić na 10 do 12 minut, a następnie zebrać. Zmyć letnią wodą. Osuszyć powierzchnię

NIE POZOSTAWIAĆ DETERGENTU DŁUŻEJ NA POSADZCE – NIE DOPUSZCZAĆ DO WYSCHNIĘCIA.

Koncentrat należy przechowywać w temperaturze powyżej 0oC. Pojemnik z koncentratem pozostawiać zakręcony. Kontakt ze skórą nie jest wskazany,zaleca się stosowanie kremów ochronnych.

Zamówienia

Hemetin MC i Hemetin S dostarczany jest w pojemnikach 10l, załączamy instrukcję stosowania. Zamówiony koncentrat dostarczamy wysyłkowo, np. kurierem, lub własnym transportem.

Uwaga

Dostawca nie ponosi odpowiedzialności za stosowanie środka HEMETIN MC i HEMETIN S niezgodnie z instrukcją lub do innych celów. Jeżeli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji o sposobie mycia prosimy o pytania telefoniczne lub pocztą e-mail.

Usługi pielęgnacyjne
W przypadku powstania plam od kleju w piłce ręcznej, zbyt długo pozostawionych taśm do wyznaczania linii boisk, śladów po butach, plam nieznanego pochodzenia oraz zabrudzeń, z którymi nie możecie sobie poradzić, prosimy o kontakt z naszą firmą.