Renowacja nawierzchni

Renowacja nawierzchni sportowych  jest naturalnym elementem procesu użytkowania. Eliminuje się oznaki jej zużycia i podnosi estetykę obiektu, można zmienić kolorystykę i wytyczyć nowe linie. Nawierzchnie poliuretanowe Hemetin, zarówno punktowo- jak i płaszczyznowo-elastyczne wytrzymują bez renowacji kilkanaście lat. Odnowienie trwa tylko kilka dni. Najczęściej wystarczy naprawić uszkodzenia miejscowe, nałożyć nowa warstwę lakieru i wykonać linie boisk.

W przypadku większych uszkodzeń mechanicznych, po wykonaniu napraw miejscowych, można wykonać nową warstwę PU o grubości ok. 1mm, polakierować i wykonać linie boisk.


Renowacja nawierzchni Glogow przed po

Hala OSiR Głogów przed i po renowacji

Więcej o renowacji nawierzchni PU można przeczytać w artykule: Renowacja nawierzchni sportowych cz.2.

Przedłużenie okresu użytkowania nawierzchni to duża oszczędność czasu i pieniędzy, należy więc zwracać uwagę na prawidłową eksploatację obiektu: zachowanie czystości, zapobieganie wnoszenia piasku poprzez stosowanie wycieraczek do obuwia, ostrożne przenoszenie sprzętu, bezzwłoczne usuwanie rozlanych płynów, a także stosowanie odpowiednich środków do mycia i pielęgnacji nawierzchni.  Stosowanie nieodpowiednich środków może doprowadzić do szybszego zniszczenia lakieru, powstania trwałych plam i odbarwień, a także zmiany parametrów sportowych takich jak poślizg. Oferujemy środki Hemetin MC do mycia codziennego i Hemetin S do usuwania większych zanieczyszczeń. Proszę pamiętać, że osiągnięcie prawidłowego rezultatu jest możliwe tylko wówczas, gdy stosujemy się do instrukcji.  Najważniejsze są dwa elementy: odpowiednie rozcieńczenie roztworu, naniesienie w odpowiedniej ilości na podłogę i  pozostawienie  go przez 10-12 minut nie dopuszczając do wyschnięcia.

Wskazane jest również coroczne, gruntowne czyszczenie, które może tanim kosztem przywrócić pierwotny wygląd – chętnie wykonamy taką usługę.

Poniższe zdjęcia przedstawiają obiekty przed i po renowacji nawierzchni.