Parkiet – Hemetin Stabil

Parkiet z drewna dębowego jest jednym z najstarszych rozwiązań stosowanych w salach sportowych i gimnastycznych. Nasze podłogi Hemetin Stabil i Hemetin Stabil Plus zaliczają się do systemów płaszczyznowo-elastycznych wg PN/EN 14904. Są to tzw. podłogi pływające oparte na legarach i ślepej podłodze, tzw. “legarowane”. Rekomendujemy je do sal gimnastycznych i sportowych, tanecznych, fitness, itp. Sportowe nawierzchnie parkietowe z litego drewna dębowego ułożone na ruszcie drewnianym stanowią połączenie tradycyjnego, polskiego parkietu sportowego z nowoczesnym rozwiązaniem konstrukcji podłogi legarowanej.

Hemet oferuje kompleksowe wykonanie tych nawierzchni wraz z przygotowaniem rusztu na legarach, wykonaniem linii boisk oraz przygotowaniem otworów do montażu sprzętu sportowego.

Parkiet – Hemetin Stabil

Parkiet Hemetin StabilKonstrukcja systemu zapewnia znakomite parametry elastyczności płaszczyznowej i tłumienia energii udarowej.
Na podłożu betonowym z warstwą izolacji przeciw-wilgociowej poziomej spełniającym wymagania pod podłogi sportowe przyklejane są podkładki gumowe (opcjonalnie klocki poziomujące). Na podkładkach gumowych luźno układa się legary z drewna iglastego ( efekt tzw. podłogi pływającej ) następnie przybijane są poprzecznie legary-listwy w rozstawie, który odpowiada długości użytej klepki ( klepka opiera się na trzech legarach – listwach ). Na tak przygotowanej konstrukcji układana jest bezpośrednio klepka. Długość klepki umożliwia jej oparcie na trzech legarach-listwach co gwarantuje odpowiednią wytrzymałość i bardzo sportowy charakter pracy całej konstrukcji. W miejscach narażonych na dodatkowe czasowe obciążenia (trybuny składane, kosze najazdowe) konstrukcja jest dodatkowo wzmacniana. Po zainstalowaniu klepki, parkiet jest cyklinowany, a następnie całość pokrywana trzema warstwami transparentnego lakieru. Linie boisk i kolory płaszczyzn lakierowane są przed nałożeniem ostatniej warstwy lakieru transparentnego. Po obwodzie przy ścianach podłoga wykończona jest lakierowanym  dwuczęściowym cokolikiem z drewna iglastego z zachowaną szczeliną wentylacyjną.

Parkiet – Hemetin Stabil Plus

Parkiet Hemetin Stabil plusNa podłożu betonowym z warstwą poziomej izolacji przeciw-wilgociowej spełniającym wymagania pod podłogi sportowe, przyklejane są podkładki gumowe (opcjonalnie również klocki poziomujące). Na podkładkach gumowych luźno układa się legary z drewna iglastego (efekt tzw. podłogi pływającej) następnie przybijane są poprzecznie legary. Na podwójnej warstwie legarów mocowane są poprzecznie listwy tworzące warstwę ślepej podłogi. Na tak przygotowanej konstrukcji układana jest w cegiełkę klepka (prostopadle do listew). Długość klepki umożliwia jej oparcie na co najmniej trzech listwach co gwarantuje odpowiednią wytrzymałość i bardzo jednorodne parametry pracy całej konstrukcji. W miejscach narażonych na czasowe obciążenia (trybuny składane, kosze jezdne) konstrukcja jest dodatkowo wzmacniana. Po zainstalowaniu klepki jest ona cyklinowana na miejscu, a następnie całość pokrywana trzema warstwami transparentnego lakieru. Linie boisk i kolory płaszczyzn lakierowane są przed nałożeniem ostatniej warstwy lakieru transparentnego. Po obwodzie, przy ścianach, podłoga wykończona jest lakierowanym  dwuczęsciowym cokolikiem z drewna iglastego z zachowaną szczeliną wentylacyjną.

System Hemetin Stabil Plus został przebadany na zgodność z normą PN/EN 14904, należy do grupy podłóg Mj4 (płaszczyznowo-elastycznych) i może być oznaczony znakiem CE.

 

Rejestracja