Renowacja podłóg drewnianych

Podstawową metodą zapewnienia długowieczności nawierzchni sportowej jest przestrzeganie wytycznych pielęgnacji. Utrzymywanie stałej wilgotności względnej powietrza w hali zapobiega pęcznieniu i rozsychaniu się klepek.

Systematycznie wykonywana renowacja podłóg drewnianych pozwala utrzymać parametry sportowe na odpowiednim poziomie i chroni strukturę drewna. Bardzo ważne jest codzienne dbanie o podłogę: usuwanie piasku, zanieczyszczeń stałych, natychmiastowe usuwanie płynów i niedopuszczenie do starcia się lakieru aż do drewna. Lakier spełnia tu dwojaką funkcję: chroni drewno przed wilgocią i zabrudzeniem oraz zapewnia odpowiednie warunki gry. Najlepiej raz w roku zmatować podłogę usuwając przy tym trwały brud, a następnie nałożyć jedną lub dwie warstwy lakieru.

Uwaga

Lakier stosowany na nawierzchnie sportowe powinien mieć odpowiedni poślizg, elastyczność, twardość itd., najlepiej jeżeli jest to potwierdzone poprzez certyfikat i rekomendację producenta.

W przypadku, gdy podłoga ma luźne klepki, można je przełożyć albo usunąć, a następnie wykorzystując istniejący ruszt rozłożyć płytę OSB lub sklejkę i wykonać podłogę z poliuretanu. Gdy podłoga jest zapadnięta itp. należy zrobić odkrywkę i sprawdzić co jest przyczyną problemów, czy dotyczą całej podłogi  czy tylko jej części.

Jeżeli podłoga jest już w stanie, w którym należy wykonać naprawę lub renowację nawierzchni drewnianych polegającą m.in. na cyklinowaniu i lakierowaniu podłogi wraz z wykonaniem linii boisk proszę skontaktować się z działem handlowym firmy.

Więcej o renowacji nawierzchni drewnianych można przeczytać TUTAJ.

Renowacja podłóg drewnianych

Renowacja podłóg drewnianych

Renowacja podłóg drewnianych